Mechaniczne czyszczenie
kanałów wentylacyjnych

  +48 662 032 607

 

Ozonowanie - Dezynfekcja metodą ozonowania

 

OZON to jeden z najsilniejszych utleniaczy dlatego NISZCZY NOWEGO SARS-COV-2

dla wspólnego bezpieczeństwa należy okresowo dezynfekować pomieszczenia często użytkowane przez ludzi.

 

Posiadamy ozonatory o różnym stopniu wydajności oraz detektor ozonu służący do monitoringu efektu dezynfekcji. Nasi pracownicy są w pełni wyszkoleni, posiadamy certyfikaty z zakresu dezynfekcji z zagrożeniem od koronawirus SARS-CoV.

 

Jesteśmy na rynku od 15 lat, a od 10 lat m.in. zajmujemy się specjalistycznym czyszczeniem kanałów wentylacyjnych, w którego zakres wchodzą metody dezynfekcji m.in. poprzez ozonowanie.

 

W dobie tragedii, jaką jest światowa pandemia, nasza firma, wychodząc naprzeciw ogólnemu zapotrzebowaniu, rozpoczęła realizację usług w zakresie ozonowania pomieszczeń i przestrzeni zagrożonych.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

 


 

Co dezynfekujemy metodą ozonowania?

 

 

 Biura

 Gabinety

 Pomieszczenia techniczne

 Sklepy

 Sale szpitalne

 Windy/pomieszczenia na odpady

  Kabiny samochodowe

 Przestrzenie ładunkowe

 Mieszkania prywatne

 

Realizacje wyceniane są indywidualnie w zależności od specyfiki usługi.

 

Szczegółowo o ozonowaniu

 

Ostatnie badania Narodowego Instytutu Zdrowia USA wykazały, że koronawirus SARS-CoV-2 może przeżyć w powietrzu przez kilka godzin, a na niektórych powierzchniach przez 2-3 dni:

 

  • na powierzchniach wykonanych z miedzi do 4 godzin,
  • na tekturze – do 24 godzin,
  • na plastiku i stali nierdzewnej – do 2-3 dni.
  • w ludzkich odchodach i płynach ustrojowych wirus SARS-CoV-2 może przetrwać nawet ponad 5 dni poza organizmem człowieka.

 

Niektórzy twierdzą, że koronawirus może utrzymywać się na powierzchni przedmiotów nawet przez 9 dni. Okres inkubacji wirusa może trwać nawet 24 dni, a nie, jak wcześniej podejrzewano, do 14 dni. Pierwsze objawy mogą pojawić się po 2-3 tygodniach. A zanim się pojawią oznaki choroby Covid-19, chory zaraża!

 

Światowa Organizacja Zdrowia uważa więc, że koronawirus może rozprzestrzeniać się

 

  • drogą kropelkową,
  • przez bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami,
  • poprzez skażone przedmioty.

 

Dla bezpieczeństwa należy dezynfekować powierzchnie, z którymi mieli kontakt chorzy lub podejrzani o chorobę Covid-19, a jedną z metod dezynfekcji jest ozonowanie. Dekontaminacja ozonem ma więcej zalet niż płynne dezynfektanty. Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, dlatego znalazł szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji i dezodoryzacji. Aplikowany jest w formie gazowej lub ozonowanej wody. Przyłącza się do podwójnego wiązania w cząsteczkach nienasyconych związków organicznych, drastycznie zmieniając ich właściwości.

 

Dzięki ozonowaniu przestrzeń uwolniona jest od mikroorganizmów chorobotwórczych, wirusów, bakterii, alergenów, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego i chemicznego, obecnych w powietrzu i na powierzchni pomieszczenia.

Ozonowanie jest bezpieczne i przyjazna dla środowiska oraz eliminuje konieczność stosowania środków chemicznych.

 

Zasady postępowania w przypadku ozonowania pomieszczeń:

 

  • dezynfekowane pomieszczenia muszą być puste- brak obecności ludzi i zwierząt; pozostałe rzeczy, rośliny mogą zostać w pomieszczeniu- ozon nie ma na nie niekorzystnego wpływu.
  • zaleca się otwieranie wszelkich szafek i szuflad w trakcie procesu ozonowania,
  •  pomieszczenia są gotowe do użytkowania po upłynięciu ok. 2h od przeprowadzenia procesu ozonowania.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI